O Nas

Jako  „Sidecar Replica” działamy od 2009 roku. Produkujemy  kompletne wózki boczne do motocykli oraz części potrzebne do ich montażu.  W toku procesów produkcyjnych staramy się korzystać  z tradycyjnych technologii. Jesteśmy pasjonatami klasycznych motocykli dlatego staramy się aby nasze wyroby w jak największym stopniu nawiązywały do tej stylistyki. 

Wiemy ile frajdy daje podróżowanie motocyklem z rodziną lub przyjaciółmi. Dlatego dążymy do tego aby oferowane przez nas produkty były najwyższe jakości,  dawały poczucie komfortu w czasie jazdy oraz nie odbiegały wyglądem od pierwowzoru.

Cały proces produkcji odbywa się w Polsce. Specjalizujemy się w wózkach dedykowanych do motocykli Harley Davidson. Nasz flagowy wyrób to replika wózka bocznego pasująca do modeli H-D typu Big Twin produkowanych pomiędzy 1936 a 1957 rokiem. Ten  wózek szczególnie polecamy do takich legendarnych modeli jak Knucklehead, Panhead oraz dolnozaworowy UL. 

Oto krótka wypowiedź jednego ze wspólników (Wojtka), rzucająca światło na genezę projektu „HD model UL Sidecar” i historię powstania firmy:

Już jako bardzo młody człowiek byłem zafascynowany motocyklami. W latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku kiedy dorastałem, Polska była krajem bloku sowieckiego i warunki gospodarcze powodowały,
że dostępu do nowoczesnych motocykli praktycznie nie było.
Polska, podobnie jak dzisiaj Kuba, stanowiła skansen „dawnej” motoryzacji. Jeśli chciałaś jeździć motocyklem, za stosunkowo niewielkie pieniądze można był kupić „wrak” motocykla z lat 30-tych lub 40-tych, który należało jednak doprowadzić do stanu używalności.
Taką drogę dochodzenia do posiadania motocykla wybrałem.

W latach 80-tych poznałem Łukasza, który podobnie jak ja był zafascynowany motocyklami.
Jeździł niemieckim motocyklem z lat 30-tych i poza umiejętnościami mechanika przejawiał duże zdolności
w zakresie napraw blacharskich i dorabiania całych elementów blacharskich.
Jego przygotowanie zawodowe i umiejętności powodowały, że stał się niekwestionowanym autorytetem
w dziedzinie odrestaurowywania starych pojazdów.

W latach 90-tych moja fascynacja motocyklizmem przybrała postać „choroby” i powoli kolekcja dawnych motocykli w moim garażu zaczynała się powiększać. Należy dodać, że większość maszyn wymagało gruntownego remontu. Gdzieś około roku 2000 kupiłem w Holandii Harleya model UL. Ponieważ zawsze podobały mi się motocykle w wersjach wojskowych, postanowiłem go odrestaurować w wersji US Navy
z wózkiem bocznym. Rozpocząłem poszukiwania wózka dla mojego projektu. Szybko okazało się, że nie jest to sprawa prosta. Po pierwsze w Europie bardzo trudno znaleźć oryginalny wózek. Po drugie wózki na które trafiałem posiadały ramy dające się stosunkowo łatwo naprawić lecz gondole stanowiły na ogół obraz totalnej destrukcji. Najkrócej mówiąc, stopień korozji oraz zdeformowania pierwotnego kształtu gondoli powodowały, że w sposób naturalny nasuwały się myśli o zastosowaniu jej dokładnej repliki. Podzieliłem się moim problemem z Łukaszem i podczas rozmów na ten temat powstał pomysł wyprodukowania replik gondoli,
a później także całych wózków bocznych.